Kayıt Ol
Giriş Yap

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dizigeek.com Yöneticisi Furkan Oymak ile Röportajımız
32 - 0
#1
Web Projeleri kategorilerinde ilk röportajımızı dizigeek.com’a ayırmış bulunuyoruz. Site sahibi Furkan Bey ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

 

1-) Merhaba, öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Furkan Oymak kimdir biraz öğrenebilir miyiz ?

Merhaba,ben teşekkür ederim , röportaj yapma isteğiniz beni gururlandırdı. Furkan Oymak , Ankara doğumluyum. SEO ve Dijital pazarlama ile uğraşıyorum. Freelance dışında Almanya’da bir firmada çalışmaktayım. Boş zamanlarımda ise blog siteleriyle ve dizi sitelerimle uğraşmaktayım.
2-)  Dizigeek.com projesinin oluşumundaki fikir aşaması nasıl gerçekleşti? Projenin ilk zamanlarında kaç kişi yer almaktaydı?

Dizigeek.com sitesini Emre Güven ortağımla beraber kurduk. Yıllardır proje yapardık ve bu sefer farklı bir şeyler olsun diye herkesin paylaşım yapabileceği bir platform kurduk. 1 Hafta süren kurulum, düzen, seo vs işlemlerinin ardından 10 Ekim 2016 tarihinde dizigeek.com yayına başladı.
3-) Site kurulurken karşılaştığınız zorluklar oldumu ? Bunlar nelerdi ve bu zorlukları nasıl aştınız ?

Site kurulurken değil fakat kurduktan bir süre sonra yüksek saldırılar gelmeyi başladı. Hostingimiz yetersiz kaldı ve sağlam bir firmadan sunucu alarak yolumuza devam ettik. Sunucudaki güvenlik önlemlerini arttırdıktan sonra hiçbir sıkıntımız kalmadı.
4-) Projenin ilk popüler olduğunu nasıl anladınız ?

Baktık herkes tarafından konuşuluyor ve yaptıklarımız taklit ediliyor işte o zaman farkına vardık.
5-) Bu projenin hayatınıza kattığı artılar ve eksiler nelerdir?

Çok fazla bir şey kattığı sayılamaz ancak tabi ki katkıları oldu. Öncelikle etrafımdaki insanların bana yaklaşımları değişti, daha kıdemli insanlarla görüşmelere başladım. Netflix gibi platforumdan mailler almaya başladık, Kanal D’nin galasına vs. davet edildik. Bunlar gerçekten “Galiba başardım” dedirten güzel şeyler. Herhangi bir eksisi olmadı.
6-) Site de yazılım, yönetim ve tanıtım gibi görev dağılımı yapılmış bir ekip yer alıyormu ?

Sitemizde yazılım , yönetim , editör vs. tüm görevleri ortağım ile ben yapıyoruz. Dışarıdan hiç bir destek almayıp sadece kendimiz çalışıyoruz.

Devamı için

http://www.roportajmerkezi.com/2017/05/2...ortajimiz/
http://roportajmerkezi.com/

Alıntı:Türkiyenin ilk Yazılı Girişimci Röportaj Sitesi

Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Kaç Kişi Okuyor?
istatistikler 1 Ziyaretçi